Manyetik Alan Terapileri

Yer kabuğunun doğal bir manyetizması vardır. Doğal ve hassas bir tedavi şekli olan manyetik alan etkileşimine dayanan yani girişimsel olmayan fiziksel bir tedavi metodudur. Bu manyetizma hücre zarında madde alışverişini mümkün kılar. Böylece atık maddeler ve toksinler uzaklaştırılır, hücrelere ve dokulara oksijenin daha fazla gitmesini sağlar ve gerekli mineraller hücre içine alınır.

Elektrosmog adı verilen teknolojinin beraberinde getirdiği elektromanyetik kirlenme, insan sağlığını tehdit eden ciddi unsurlardan birisidir. Cep telefonu,radyo ve tv dalgalarından, ev ve iş yerlerindeki bilgisayar ve elektrikli diğer eşyaların yaydığı elektromanyetik dalgalara kadar, maruz kalınan elektromanyetik kirlenme sosyal yaşam ortamında hemen hemen her yerde sağlıksız bir atmosfer yaratmaktadır.

Manyetik alan tedavisi, teknolojinin beraberinde getirdiği bu elektromanyetik kirlenme ortamının insan vücudunda oluşturduğu zararlı etkileri ortadan kaldırarak doğal ve kirlilikten arındırılmış bir ortam koşulu oluşturur.

Sonuç olarak manyetik alan tedavisi günlük zindelik, cinsel fonksiyonlarda performans artışı, bedensel faaliyetlerde aktivite artışı, unutkanlığın giderilmesi, uyku düzeninin sağlanması ile insan vücudunun sağlığını geri kazandırır.

Manyetik Alan Tedavisinin Kullanım Alanları

Akut ve kronik rahatsızlıklar

Vejetatif sinir sisteminde düzenleyici

Sinirlerde oluşan hasarlar

Yara tedavileri

Ağrı tedavisi

Migren ve gerilim baş ağrısı

Bozulmuş dolaşım sistemi sorunları

Stres, depresyon ve anksieteni durumları

Sindirim sistemi problemleri

Bağışıklık sistemi güçlendirilmesi

Kalp çarpmasının normalleştirilmesi

Cilt hastalıkları

Boyun fıtığı ve boyun kireçlenmesi

Kas romatizması ve fibromyalji

Romatizmal ağrılar

Sinir ucu iltihabı